adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
09 2020
kategoria:
Aktualności
Narodowe Święto Niepodległości
Narodowe Święto Niepodległości

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości będą dostosowane do panującej sytuacji epidemiologicznej. Niestety, mieszkańcy nie będą mogli spotkać się tłumnie podczas uroczystości patriotycznych. Odbędzie się jednak msza św. w intencji ojczyzny, a władze miasta złożą kwiaty pod obeliskiem na pl. Konstytucji 3 Maja i popiersiem Tadeusza Kościuszki.

Skromne i okrojone obchody tak ważnej dla każdego Polaka rocznicy, rozpoczną się o godz. 10.00 mszą świętą w kościele św. Stanisława B.M., celebrowaną osobiście przez ks. kan. Jarosława Wolskiego. Następnie przedstawiciele władz powiatowych i miejskich, z burmistrzem Zbigniewem Szaleńcem na czele, udadzą się na plac Konstytucji 3 Maja, by pod obeliskiem poświęconym pamięci czeladzian poległych za wolność i niepodległość ojczyzny złożyć wieńce. Uroczystość zakończy się pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki, usytuowanym w parku jego imienia, gdzie również zostaną złożone kwiaty.

Nadal jednak mamy możliwość, aby zjednoczyć się w patriotycznym geście wywieszając flagę. Niech biało-czerwonych barw narodowych nie zabraknie tego dnia na naszych domach, balkonach, ulicach.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry