do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
27 sierpnia 2019
kategoria:
Aktualności
"Energia-napięcia" wystawa grafiki

„Energia – napięcia” to ogólnopolska wystawa grafiki przygotowana przez Stowarzyszenie Intergrafia. Zaprezentowane na niej zostaną prace ponad dwudziestu polskich twórców zajmujących się różnymi formami grafiki artystycznej w jej tradycyjnych, ale także nowych technologicznych oraz medialnych odmianach. Stworzą one wizualną opowieść o kondycji współczesnego człowieka. Tym razem rozpatrywana jest ona w kontekście ludzkiej energii i towarzyszących jej stanów napięć, zarówno tych „wewnętrznych”, jak i „zewnętrznych”.


Jak piszą kuratorzy "Dla symbolicznej wymowy ekspozycji nie bez znaczenie pozostaje fakt, że całość wpisana została w „energetyczny” entourage wnętrz i urządzeń zabytkowej elektrowni. Zyskując tak sugestywne oparcie prace mimochodem konfrontują się z industrialną rzeczywistością, „budują” dodatkowe płaszczyzny wizualnych i mentalnych napięć".


Wystawę będzie można oglądać od 5 do 29 września.

Na wernisaż -wyjątkowo– zapraszamy w środę, 18 września o godz.18.00
Kuratorzy wystawy: Adam Romaniuk, Sebastian Dudzik

Źródło: Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia"

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H