adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
19 2021
kategoria:
Aktualności
Czeladzkie uliczki...
Czeladzkie uliczki...

Na początek tegorocznego lata Muzeum Saturn przygotowało dla wszystkich miłośników historii Czeladzi wyjątkową publikację. Folder „Obraz Czeladzi ulicami malowany” to trwały zapis wystawy pod tym samym tytułem, która wypełniała ściany Pałacu pod Filarami od maja do lipca bieżącego roku.

Ekspozycja przygotowana przy współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Czeladzi, które udostępniło obszerny materiał ikonograficzny, wzbudziła żywe zainteresowanie i była prawdziwie sentymentalną podróżą po dawnej tkance miasta, która w wielu przypadkach została bezpowrotnie przekształcona lub utracona. W publikacji znalazły się wybrane fotografie z ekspozycji wraz z syntetyczną historią wybranych ulic, wraz z ich dawnym, zmieniającym się nazewnictwem.
Oprócz zdjęć ze Stowarzyszenia Miłośników Czeladzi i Muzeum Saturn w albumie znalazły się materiały z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz z kolekcji Jerzego Jończyka, Mariana Kity, Lucyny Kucewicz, Krystyny Łakomik, Jana Powałki oraz archiwum rodzinnego Hachulskich, Tajchmanów i Termińskich.
„Obraz Czeladzi ulicami malowany” to obowiązkowa pozycja dla koneserów historii naszej małej ojczyzny, która musi znaleźć się w domowej biblioteczce każdego czeladzianina.

Publikację można nabyć w siedzibie Muzeum Saturn lub wysyłkowo w cenie 23 zł.

Zachęcamy do zakupu.

Źródło: Muzeum Saturn

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry