adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
21 maja 2020
kategoria:
Aktualności
Zużyte środki ochronne powinny trafiać do kosza na śmieci
Zużyte środki ochronne powinny trafiać do kosza na śmieci

Od pewnego czasu korzystanie z jednorazowych rękawiczek ochronnych w niektórych sytuacjach stało się obowiązkiem każdego mieszkańca naszego miasta. Niestety, wygląda na to, że nie wszyscy wiedzą jak pozbyć się zużytych środków ochrony osobistej.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiczną robienie zakupów w rękawiczkach ochronnych oraz korzystanie ze środków do dezynfekcji rąk, stało się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia. Problem zaczyna się wtedy, gdy zużyte środki ochronne zamiast w koszu na śmieci lądują na chodniku lub trawniku w naszych parkach.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich apelujemy, aby zużyte środki ochronne (takie jak maseczki czy rękawiczki jednorazowe) trafiały do koszy na śmieci, a nie były wyrzucane byle gdzie. Jednocześnie przypominamy, że zaśmiecając miejsce publiczne, możemy narazić się na mandat w wysokości do 500 zł. (Art. 145 Kodeksu wykroczeń: Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.)

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry