adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Samospis internetowy w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
23 września 2021
kategoria:
Aktualności
100 lat Państwowego Instytutu Geologicznego
100 lat Państwowego Instytutu Geologicznego

11 września przedstawiciele Oddziału Górnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego wzięli udział w 12. edycji Industriady, która odbyła się w GSW „Elektrownia” w Czeladzi.

Pracownicy Państwowego Instytutu Geologicznego zorganizowali warsztaty dla dzieci i młodzieży, w trakcie których prezentowano m.in. okazy geologiczne, profile rdzeni wiertniczych, przyrządy służące do poboru i analiz wód podziemnych. Dla najmłodszych zorganizowano liczne konkursy, gry i zabawy. Goście mieli również możliwość wysłuchania prelekcji pt. „Przygoda z geologią” przybliżającej praktyczne aspekty pracy geologa.

PRZECZYTAJ: Industriada 2021. Zobacz, co działo się w „Elektrowni”

Z okazji Święta Zabytków Techniki już po raz szósty ukazała się jednodniówka „Na Saturnie”, która została wydana z okazji Industriady. Tegoroczny numer w całości poświęcony był Oddziałowi Górnośląskiemu Państwowego Instytutu Geologicznego w 100-lecie działalności na terenie Zagłębia.

Odwiedzający tego dnia czeladzką „Elektrownię” mogli również obejrzeć wystawę fotografii „100 lat Oddziału Górnośląskiego Państwowego Instytutu Geologicznego w Sosnowcu”.

  • 1
  • 2

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry