adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
05 maja 2021
kategoria:
Aktualności
Wystawa "Więzi i węzły"
Wystawa "Więzi i węzły"

Wystawa WIĘZI I WĘZŁY jest zbiorową prezentacją malarstwa autorstwa prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej oraz doktorów sztuki z Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie: Alicji Bieske-Matejak, Witolda Boguszewskiego, Sylwii Krupińskiej, Jadwigi Magryś-Borowiec, Marcina Słowika-Wilczyńskiego, Magdaleny Suszek-Bąk, Elżbiety Zdrobek.

Artystyczna droga autorów prac wiedzie przez różne ścieżki tematyczne, a inspiracje czerpią oni z wielu źródeł. To wystawa o wspomnieniach i zdumiewającym labiryncie naszej pamięci. Wiele też znajdziemy tutaj wątków inspirowanych filozofią zen. W centrum prac umieszczone są światło i cień, które dopełniają emocje nadając im geometryczne, intrygujące formy. Wszystko to hipnotyzuje widza, zaprasza do emocjonalnej i estetycznej podróży.

„Artysta jest czasem jak tkacz. Porządkuje i łączy wplecione w osnowę obrazu wątki, aby stały się wizualizacją formy i treści. Gdy wątek zaczyna się wymykać zdarzają się splątania, węzły i supły. Bywa, że nitki koloru, kreski, plamy barwne zaczynają biec własną ścieżką. Dopiero istotny impuls, świadomość obranego celu, poszukiwanie i znajdywanie pozwalają odrzucić fałszywy trop. Artysta musi skupić uwagę na tym, co staje się jego sednem i istotą.” – tak pisze o wystawie jej pomysłodawczyni i współorganizatorka Elżbieta Zrobek, absolwentka Wydziału Artystycznego w zakresie malarstwa sztalugowego na Uniwersytecie Śląskim. Studia podyplomowe ukończyła w krakowskiej ASP na Wydziale Malarstwa w Pracowni prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckej oraz na kierunku tkanina artystyczna.
Ekspozycję będzie można zobaczyć w GSW Elektrownia od 6 maja do 6 czerwca br.

Źródło: Galeria Sztuki Wspólczesnej "Elektrownia"

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry