adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
30 marca 2022
kategoria:
Aktualności
Wystawa grafiki i rzeźby Doroty Bujak
Wystawa grafiki i rzeźby Doroty Bujak

GSW Elektrownia zaprasza 31 marca o godz. 18.00 na wernisaż wystawy grafiki i rzeźby Doroty Bujak pt. „Myśl zapuszczała się tajnie w labirynty”.

Dorota Bujak to młoda i niezwykle utalentowana autorka (rocznik 1996). Studiowała grafikę w Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. W roku 2021 ukończyła studia z dyplomem głównym w pracowni grafiki cyfrowej prof. Adama Romaniuka i dr Marty Pogorzelec. Swoją twórczość realizuje w grafice, rzeźbie i malarstwie. Czynnie działa artystycznie, biorąc udział w wystawach w Polsce i za granicą (m.in. w Japonii, Australii, Armenii oraz Rumunii). Jest też laureatką trzeciego miejsca w IV Międzynarodowym Triennale Mediów Cyfrowych Radom – 2021.

Tytułowy labirynt (będący parafrazą słów Bruno Schulza zapisanych w „Sklepach cynamonowych”) jest formą podróży w świat mitów utworzonych z schulzowskiej prozy i spostrzeżeń, aż po interpretację motywów – bliskiej zainteresowaniom autorki - mitologii ludów Syberii. Te, z pozoru odległe, opowieści spajają symbole.

Pokazywane prace pokażą aspekty ludzkiej egzystencji, mocno osadzone w dzisiejszej rzeczywistości - uwięzienie, zatracenie, uwikłanie. – Zawiła przestrzeń podziemia GSW Elektrownia, gdzie zagości wystawa, ujawnia swoisty labirynt. W zestawieniu z poruszonymi wątkami nie ogranicza się on jedynie do murów przestrzeni wystawienniczej, przekracza znacznie jej granice – mówi o swojej koncepcji ekspozycji Dorota Bujak.

Zobaczymy przekrój najnowszych prac z jej pracowni - grafiki wykonane w technice monotypii i poddane działaniom cyfrowym zostaną zestawione z rzeźbami tworząc barwne i inspirujące wyobraźnię widza instalacje.

Prace będzie można oglądać w GSW Elektrownia od 31 marca do 29 kwietnia. Na wernisaż w GSW Elektrownia zapraszamy w czwartek, 31 marca, o godz. 18.00.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry