do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
24 maja 2017
kategoria:
Aktualności
Grafika promująca wydarzenie
Grafika promująca wydarzenie

Festiwal Ave Maria w Czeladzi ma już osiemnastoletnią tradycję i liczne grono wiernych uczestników. W tym roku, potrwa od 25 do 28 maja. Patronat honorowy nad festiwalem objął Biskup Sosnowiecki dr Grzegorz Kaszak.

Głównym organizatorem festiwalu jest Miasto Czeladź, a w gronie współorganizatorów są: parafia św. Stanisława B.M., Śląska Izba Lekarska oraz Naczelna Rada Lekarska w Warszawie.
Pieczę artystyczną nad festiwalem sprawuje Sławomir Chrzanowski, dyrektor Filharmonii Zabrzańskiej.


Koncerty odbywać się będą w kościele św. Stanisława B.M., w poindustrialnym wnętrzu Galerii Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, a także w Kopalni Kultury - nowo otwartej placówce kulturalnej na Piaskach.

Dużym zainteresowaniem melomanów cieszą się zawsze koncerty plenerowe na rynku Starego Miasta.

W tym roku festiwal otworzył koncert w „Elektrowni”, gdzie wystąpili laureaci międzynarodowych konkursów muzycznych. Kolejne dni przyniosą Turniej Tenorów, recital Ewy Urygi, a festiwal zakończy koncert Stanisława Soyki.

Z pewnością wszystkie muzyczne wieczory dostarczą przybyłym słuchaczom wielu artystycznych wrażeń.
Zaskoczeniem dla uczestników festiwalu będzie zapewne występ Wojkowickiego Zespołu Bluesowego, który tworzą osadzeni Zakładu Karnego w Wojkowicach. Ciekawe brzmienie formacji i spory dorobek artystyczny WZB są jego najlepszą rekomendacją.
Jako, że od początku festiwalu w gronie jego współorganizatorów są lekarze – melomani, w programie rokrocznie znajdują się koncerty chórów i solistów, działających przy izbach lekarskich. I w tym roku odbędzie się koncert chórów Cames i Medicantus oraz solistów – lekarzy, a towarzyszyć im będzie orkiestra kameralna Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Koncert odbędzie się po mszy św., która w intencji środowiska lekarskiego, odbędzie się 28 maja o godz. 11.15 w kościele św. Stanisława B.M.

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

 Plakat promujący festiwal

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H