do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
13 marca 2018
kategoria:
Aktualności
Wernisaż wystawy fotografii Anety Formickiej
Wernisaż wystawy fotografii Anety Formickiej

20 marca o 18.00 w Miejskiej Bibliotece w Czeladzi odbędzie się wernisaż wystawy fotografii "Pomiędzy drzwiami. Czeladzka wędrówka fotograficzna".

Jej autorka, Aneta Formicka, jest absolwentką Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Obecnie pracuje w dziale marketingu jednej z dużych sieci branży IT, prowadzi własną firmę, jest również managerem dwóch zespołów muzycznych: Konopians oraz The Harpagans. Zajmuje się fotografią, a także grafiką i rysunkiem, próbując łączyć te dziedziny w jedna formę przekazu.

O wystawie opowiada: Te zdjęcia powinny powstać dużo wcześniej, ale jak wszystko w życiu czekały na odpowiedni moment. Z każdej podróży przywoziłam zdjęcia, dużo różnych zdjęć, pomiędzy którymi zawsze pojawiały się - robione zupełnie nieświadomie - drzwi. Fascynowała mnie w nich ich odmienność i niepowtarzalność. Mnogość znaczeń, jakie ze sobą niosą i form, jakie mogą przybierać. Zdjęcia postanowiłam zebrać w jeden katalog i nagle okazało się, że są zdjęcia drzwi z różnych zakątków świata, a nie ma tych najważniejszych dla mnie – z Czeladzi. I tak przypadkiem, zainspirowana rozmową z panią Ewą Ambroży, postanowiłam jak najszybciej mój zbiór uzupełnić. Tak powstał cykl, który mogą Państwo oglądać.

Wystawa prezentowana będzie od 5 marca do 27 kwietnia w godzinach pracy Centrali Biblioteki, przy ul. 1 Maja 27.

Źródło: Daria Swędzioł, Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H