do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
18 kwietnia 2017
kategoria:
Aktualności
Darcie pierza, fot. Tadeusz Piwowarski
Darcie pierza, fot. Tadeusz Piwowarski

W kwietniu w Galerii Exlibris MBP gości wystawa fotografii, prezentująca tradycyjne budownictwo oraz wybraną obrzędowość, uchwyconą na pograniczu małopolsko-śląskim.

Wystawa prezentuje fotografie wykonane współcześnie przez Roberta Garstkę i Bartosza Gawlika. Na spotkanie z autorami zdjęć i Dobrawą Skonieczną-Gawlik, autorką tekstu publikacji pod tym samym tytułem, zapraszamy 25 kwietnia o godz. 17.30.

Wystawa jest efektem projektu pt. Tropem badaczy Zagłębia Dąbrowskiego, który miał na celu ochronę oraz popularyzację dziedzictwa kulturowego Zagłębia Dąbrowskiego. Projekt powstał z inicjatywy RIK w Katowicach i był kontynuacją terenowych badań etnograficznych podjętych w 2014 r. Plonem wieloletnich badań jest publikacja, która zawiera m.in. relacje i opisy świąt , obyczajów i zwyczajów - dawnych i współczesnych, obecnych w kalendarzu obrzędowym Zagłębia Dąbrowskiego. Na wystawie i w książce znajdziemy również czeladzkie akcenty, m.in. z obchodów Dnia Górnika, czy procesyjny obchód pól.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Czeladzi

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H