do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
09 lutego 2018
kategoria:
Aktualności
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Onyszko w MBP
Spotkanie autorskie z Grzegorzem Onyszko w MBP

W czwartek, 15 lutego o godz. 17.30, w Miejskiej Bibliotece w Czeladzi odbędzie się spotkanie autorskie z Grzegorzem Onyszko, poświęcone jego najnowszej publikacji „Architekci włoskiego pochodzenia na terenie Zagłębia Dąbrowskiego".

Grzegorz Onyszko jest historykiem, regionalistą oraz autorem artykułów naukowych i popularnonaukowych. Aktywnie działa w lokalnych strukturach PTTK: jest m.in. inicjatorem organizowanych w Sosnowcu wycieczek krajoznawczych. Jego nowa książka jest poświęcona działalności włoskich architektów – Andrzeja Dell' Aquy, Henryka Marconiego i Franciszka Marii Laciego – na terenie obecnego Zagłębia Dąbrowskiego, w tym również samej Czeladzi.
Wydawcą publikacji jest FdZD, książka powstała w ramach dofinansowania ze środków Gminy Sosnowiec na realizację zadania publicznego miasta Sosnowca w dziedzinie kultury 2017 r.

Źródło: Daria Swędzioł, MBP w Czeladzi

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H