do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
19 lutego 2018
kategoria:
Aktualności
Prace Grzegorza Skrzypka w GSW "Elektrownia"
Prace Grzegorza Skrzypka w GSW "Elektrownia"

Prezentowany w „Elektrowni” cykl Grzegorza Skrzypka „KONIOSTWORY” to kompozycje pełne zaskakujących istot powstałych w wyobraźni twórcy. Są niezwykle barwne i delikatne - jakby  przeniesione ze świata baśni. 

Lewitują, płyną, gromadzą się w magicznych gajach i miastach niosąc w sobie ogromny ładunek tajemniczości i spokoju, skupiają w sobie wiedzę o świecie od pradziejów. Zabawne i zaskakujące są też tytuły prac.

Artysta tak opisuje to zjawisko: „"KONIOSTWORKI". Trochę w głowie pobrykały i na płótno się wyrwały, a że miejsca tutaj mało, no i ciasno żeby brykać, to z obrazu dalej, śmiało znów zaczęły się wymykać. Ot i proszę teraz stoją: jeden, drugi, czwarty, trzeci, może teraz mi pomogą wieczorami uśpić dzieci:) Tak już od jakiegoś czasu wymykają się z mojej głowy kolorowe, szalone, niezrównoważone, samotne i w stadach - koniostworki. Siedziały tam kiedy studiowałem na krakowskiej ASP, siedziały kiedy podejmowałem pracę w liceum plastycznym, siedziały gdy życie pisało swoje scenariusze. Pewnego dnia wyskoczyły i tak już zostało. Cóż... dopóki wyskakują i swoimi akrobacjami umilają mi czas, a innych rozweselają i wprowadzają w pogodny nastrój to takie wyskakiwanie jest zupełnie uzasadnione...”

Grzegorz Skrzypek jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (dyplom z malarstwa sztalugowego w pracowni profesora Włodzimierza Kunza, aneks z rysunku w pracowni profesora Sławomira Karpowicza). Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i dąbrowskiej grupy artystycznej „Gołonóg”.
Uczy rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Dąbrowie Górniczej. Poza tym tworzy cykle pastelowych i olejnych martwych natur i pejzaży, malarskie i rysunkowe przedstawienia „KONIOSTWORÓW” oraz cykle portretów i karykatur. Prace artysty znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Wystawa prezentowana będzie od 22 lutego do 25 marca w godzinach pracy Galerii.
Wernisaż wystawy odbędzie się 22 lutego o godz. 18.00
Zapraszamy.

Źródło: Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia"

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H