adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
16 stycznia 2018
kategoria:
Aktualności
Noworoczny Koncert Kolęd w "Elektrowni"
Noworoczny Koncert Kolęd w "Elektrowni"

Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia zaprasza 21 stycznia o godz. 18.00  na Noworoczny Koncert Kolęd, który wykona Chór Katedralny "LUTNIA" pod dyrekcją Ryszarda Młyńczaka.

Ruch śpiewaczy w Sosnowcu ma bogatą tradycję. W 1904 r. pierwszy organista parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu - Antoni Lewandowski, wraz z budowniczym świątyni ks. Rochem Milbertem, założyli chór, któremu nadali nazwę Lutnia. Antoni Lewandowski był jego pierwszym dyrygentem. Początkowo śpiewało w nim 23 młodzieńców. Z biegiem czasu chór uległ przeobrażeniom. Dziś śpiewają w nim kobiety i mężczyźni, ludzie młodzi i dojrzali. Chór przetrwał dwie wojny światowe, system socjalistyczny i jest w coraz lepszej kondycji. Obecnie chór jest 4-głosowy. Od 2009 r. prowadzi go Ryszard Młyńczak.
W swoim repertuarze ma ponad 200 pieśni na każdy okres roku kościelnego, tj. kolędy, pieśni wielkopostne, pieśni wielkanocne, pieśni maryjne, pieśni eucharystyczne i okolicznościowe. Chór w swoim repertuarze ma też pieśni patriotyczne, śpiewane w czasie uroczystości religijno-patriotycznych. Od ponad 30 lat chórzyści śpiewają ubrani w jednolite, galowe stroje.
Występują nie tylko w swojej parafii, ale bardzo często zapraszani są do wspólnot sąsiednich, aby ubogacać wydarzenia religijne.

Źródło: Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry