do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
06 grudnia 2017
kategoria:
Aktualności
 MBP w Czeladzi

MBP w Czeladzi zajęła 52 miejsce spośród 650 placówek zgłoszonych do rankingu oraz 5 w skali województwa śląskiego.

W ubiegłym roku czeladzka biblioteka zajęła w rankingu "Rzeczpospolitej"  102 miejsce, co oznacza, że w tym roku awansowała aż o 50 pozycji.


Jak powstawał ranking?

Każda Biblioteka musiała odpowiedzieć na 19 pytań, które zawierała przesłana ankieta. Oceniana była m. in.  powierzchnia biblioteki i jej filii w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, średnie zatrudnienie w placówce, liczba godzin otwarcia biblioteki, wielkość księgozbioru w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, wielkość księgozbioru nabytego w ciągu ostatnich dziesięciu lat jako procent zbiorów i zakupione nowe książki. Punkty można było dostać także za dostępne tytuły prasowe, dostęp do nowych mediów, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, za działające w bibliotece kółka czytelnicze, artystyczne , literackie.  Wszystkie informacje zostały dokładnie sprawdzone i potwierdzone w  Głównym  Urzędzie Statystycznym.


Miejska Biblioteka Publiczna dziękuje władzom miasta za przychylność i wsparcie a także swoim wspaniałym czytelnikom, którzy tak serdecznie i życzliwie reagują na proponowane przez nas działania kulturalno-edukacyjne. 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H