do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
28 marca 2018
kategoria:
Aktualności
"Kulturowe ślady - kapliczki" w Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia"
"Kulturowe ślady - kapliczki" w Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia"

Od wtorku, 28 marca można oglądać w Galerii Elektrownia „Kulturowe ślady – Kapliczki” - wystawę rzeźby, ceramiki, malarstwa Stowarzyszenia Ceramika bez Granic.

Wystawa ”Kulturowe ślady – kapliczki” to efekt projektu, o tym samym tytule, zrealizowany przez Stowarzyszenie „Ceramika bez granic”, w którym udział wzięli jego członkowie oraz zaproszeni goście.

Projekt ma na celu zwrócenie uwagi odbiorcy na nieco zapomniany już element naszego krajobrazu, jakim jest przydrożna kapliczka - niemy świadek dziejów, miejsce kultu tworzone z potrzeby serca przez tych, którzy byli tu przed nami. Wiele z tych obiektów zbudowanych z nietrwałych materiałów znika powoli z naszego krajobrazu. Chcąc zachować o nich pamięć Stowarzyszenie stworzyło wystawę fotografii kapliczek napotkanych przy drogach powiatu krakowskiego. Towarzyszy jej ekspozycja prac – autorskich interpretacji tematu, które także znajdą swoje miejsce w przestrzeni powiatu krakowskiego i mamy nadzieję wpiszą się na stałe w jego krajobraz.

Na finisaż wystawy zapraszamy 26 kwietnia, o godz. 18.00.

Źródło: Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia"

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H