Informujemy, że w dniach 17-21 maja br. Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje krajowe ćwiczenie RENEGADE – SAREX 21. Jednym z elementów przedsięwzięcia jest epizod dotyczący naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej przez statek powietrzny stwarzający potencjalne zagrożenie dla ludności cywilnej.
W związku z obchodami Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Będzinie oraz Miasto Czeladź zorganizowali- wzorem ubiegłych lat- konkurs plastyczny dla uczniów czeladzkich szkół o tematyce „Powstania Śląskie- zapomniane bohaterstwo”.
Rusza projekt Elektryczne Śmieci. Czeladź to kolejne miasto ze Śląska, które dołączyło do ogólnopolskiego projektu Elektryczne Śmieci. Sześć charakterystycznych czerwonych pojemników stanęło na ulicach miasta. Mieszkańcy będą mogli bezpiecznie, łatwo i w sposób przyjazny dla środowiska oddać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.
W czasie pandemii, tematyka zdrowia psychicznego stała się bardzo istotna. Problem cyfrowego uzależnienia, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży przyczynił się do podjęcia decyzji o przystąpieniu Miasta Czeladź do projektu pod nazwą „Otwórz się na pomoc”.
Garażówka to szansa na wymianę, sprzedaż za drobną opłatą (do 30 zł) lub oddanie za darmo ubrań, zabawek, książek, kwiatów. Zapraszamy na plac Viannaya w sobotę, 15 maja, od godz. 9.00.
Uwaga: 12 i 13 maja będziemy rozdawać maseczki jednorazowe. Szczegóły w tekście.
8 maja 1945 roku zakończyła się II wojna światowa. Jak zawsze pamiętaliśmy o tej ważnej rocznicy i złożyliśmy hołd wszystkim poległym w tym konflikcie zbrojnym.
Do 30 czerwca 2021 r. rachmistrzowie spisowi nie będą odwiedzać mieszkańców bezpośrednio w domach. Będą wyłącznie dzwonić i spisywać tych, którzy nie spiszą się przez internet - telefonicznie. Zachowajmy czujność i absolutnie nie otwieramy drzwi osobom podszywającym się pod rachmistrzów.
W GSW Elektrownia zobaczymy zdjęcia wykonane na cmentarzach żydowskich w Czeladzi (obiekt pod opieką Muzeum Saturn w Czeladzi), Będzinie, Katowicach, Żarkach i Pszczynie.
Wystawa WIĘZI I WĘZŁY jest zbiorową prezentacją malarstwa autorstwa prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej oraz doktorów sztuki z Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie: Alicji Bieske-Matejak, Witolda Boguszewskiego, Sylwii Krupińskiej, Jadwigi Magryś-Borowiec, Marcina Słowika-Wilczyńskiego, Magdaleny Suszek-Bąk, Elżbiety Zdrobek.