Kopalnia Kultury oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Nogajowej w Czeladzi serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Magdaleną Majcher. Wydarzenie to, planowane z okazji pięciolecia pracy twórczej pisarki, odbędzie się 2 czerwca o godz. 18:00. Rozmowę poprowadzi dziennikarka, Agnieszka Stefaniak-Zubko.
Nadszedł moment, na który długo czekaliśmy: prezentujemy repertuar na nadchodzące tygodnie.
30 maja w Czeladzi odbyły się uroczystości z okazji tegorocznego Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa. Z tej okazji w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika miała miejsce uroczysta msza święta, na czeladzkim rynku można było podziwiać specjalistyczny sprzęt używany przez służby mundurowe, a także wręczono nagrody za udział w konkursie plastycznym organizowanym przez WKU Będzin oraz Urząd Miasta Czeladź.
W Czeladzi zakończyła się największa inwestycja drogowa w historii miasta, w ramach której powstały centra przesiadkowe, dworzec autobusowo-tramwajowy oraz 16 kilometrów nowoczesnych ścieżek rowerowych. Jej wartość to ponad 44 miliony złotych.
W sobotę 29 maja mieszkańcy naszego miasta będą mieli możliwość skorzystać z konsultacji z pracownikami Wydziału Rozwoju Miasta i Funduszy Zewnętrznych w ramach prowadzonego przez Urząd Miasta Czeladź Punktu Konsultacyjnego Programu Czyste Powietrze. Można będzie uzyskać informację na temat możliwości pozyskania dofinansowania na docieplenie domu i wymianę pieca.
Od 1 czerwca wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w Czeladzi, w związku z uruchomieniem węzła przesiadkowego wraz z nowym przystankiem autobusowym „Czeladź Dworzec”
29 maja w całym kraju obchodzony jest Dzień Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Z tej okazji w niedzielę od godziny 10.00 do 14.00 na naszym rynku będzie można zobaczyć wystawę sprzętu wojskowego.
Z okazji przypadającego 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego pragnę wszystkim Pracownikom czeladzkiego samorządu złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech praca wykonywana na rzecz mieszkańców naszego miasta i regionu będzie źródłem satysfakcji zawodowej i powodem do dumy osobistej. Codzienny kontakt z ludźmi, angażowanie się w rozwiązywanie ich problemów i spełnianie oczekiwań to odpowiedzialne i niełatwe zadanie.
W kwietniu Koło Naukowe Inżynierowie Przyszłości z SP 2 (Ola Bojko, Maja Woźniak, Nina Pydzik, Magda Tarkota, Wiktor Kowalik, Igor Parszewski, Piotr Lorens, Mateusz Kempski, Błażej Skop i Andrzej Strzępka) rozpoczęło realizację czwartego, etapu projektu PGNiG „Być jak Ignacy”. Tym razem ich zadaniem jest przygotowanie projektu na temat jak technologia cyfrowa i technologia przyszłości pomagają nam w codziennym życiu.
Dzień Matki to jeden z najpiękniejszych dni w całym roku. Z tej okazji burmistrz Zbigniew Szaleniec, jak co roku pragnie złożyć najserdeczniejsze życzenia wszystkim mamom.