II Grand Prix w Gokartach o Puchar Burmistrza

03 kwietnia 2017
kategoria:
Aktualności
Zwycięzcy Grand Prix w Gokartach w kategorii drużynowej

To nie był primaaprilisowy żart, w sobotę 1 kwietnia na torze kartingowym Autodrom w Sosnowcu zawodnicy walczyli o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź Zbigniewa Szaleńca.

Do zawodów przystąpiło 50 zawodników, którzy rywalizowali w czterech kategoriach:

• Kobiet,
  • Mężczyzn,
  • Drużynowa Open
  • Symulator Open.

Każdy z uczestników miał dwa przejazdy po 35 okrążeń, z których liczył się najlepszy czas jednego okrążenia. Do przejazdu finałowego w kategorii indywidualnej awansowało 8 kobiet oraz 8 mężczyzn, natomiast w kategorii drużynowej (dwuosobowej) liczyła się suma najlepszych czasów zawodników z przejazdu eliminacyjnego.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Janeczek, drugie miejsce przypadło Joannie Chwał, a tuż za nią - Daria Oczkiewicz.

W kategorii mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Merta, drugie
miejsce zajął Krzysztof Krzemiński, zaś trzecie Łukasz Zając.

W kategorii drużynowej (dwuosobowej) pierwsze miejsce zdobyli - Team Łukasz Cudzich, Marcin Merta, drugie miejsce – Team Mateusz Bochenek, Krzysztof Krzemiński, natomiast trzecie miejsce – Team Łukasz
Zając, Marcin Łazarz.

W kategorii symulator pierwsze miejsce wywalczył Łukasz Zając, z drugiego miejsca cieszył się Łukasz Szczepański, z kolei trzecie miejsce zdobył Tomasz Szczepański.

Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci pucharów,statuetek oraz medali.