Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Śp. EUGENIUSZA BLIŹNICKIEGO. Pierwszego Burmistrza Czeladzi III Rzeczypospolitej Polskiej i Przewodniczącego Zarządu Miasta w latach 1990-1994, radnego Rady Miejskiej w Czeladzi dwóch kadencji: 1994-1998 i 1998-2002 oraz radnego Powiatu Będzińskiego w latach 2002-2006.
W tym tygodniu przygotowaliśmy dla Was wiele atrakcji, które z pewnością dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń! Nasze jednostki stworzyły różnorodną ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdźcie szczegóły!
Jak spędzić ferie zimowe 2025 w mieście? Odkryj naszą wyjątkową ofertę i spraw, by te dwa tygodnie były pełne niezapomnianych wrażeń!
Starosta Będziński Sebastian Szaleniec wraz z Burmistrzem Miasta Czeladź Zbigniewem Szaleńcem zapraszają mieszkańców do wspólnego spędzenia wolnego czasu podczas pierwszego tegorocznego spotkania w ramach sportowego cyklu „Zabiegany Powiat”!
Od 17 lutego do 28 lutego 2025 r. na liniach autobusowych i tramwajowych będą obowiązywały rozkłady jazdy ważne w dni robocze (nieszkolne/niewakacyjne).
11 lutego - w ramach Projektu Zintegrowanego LIFE „Śląskie. Przywracamy błękit” - odbyło się spotkanie informacyjno-edukacyjne pn. „Dbaj o powietrze” w Przedszkolu Publicznym nr 11 im. „Kolorów Tęczy” w Czeladzi.
W związku z komunikatem Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska dot. jakości powietrza, informujemy, że na podstawie wyników pomiarów jakości powietrza, prognoz jakości powietrza oraz prognoz meteorologicznych, ze względu na pył zawieszony PM10, prognozowana jest zła jakość powietrza.
W środę, 19 lutego, o godz. 12.00 przed obeliskiem poświęconym pamięci Dzieci Potulic usytuowanym nieopodal siedziby Muzeum Saturn odbędą się obchody 80. rocznicy powrotu czeladzkich dzieci z niemieckiego obozu w Potulicach niedaleko Bydgoszczy.
12 lutego burmistrz Zbigniew Szaleniec oraz jego zastępca Andrzej Mentel odwiedzili Szkołę Podstawową nr 7 w Czeladzi, aby uhonorować Annę Leciak za jej wybitne osiągnięcia sportowe
Akcja dotyczy całej Polski od Bugu po Odrę, od Tatr po Hel. Zbieramy zużyte bateryjki w szkołach, przedszkolach, na wyższych uczelniach, w samorządach, bibliotekach, mediach, organizacjach społecznych.