W Istebnej rywalizowali narciarze i snowboardziści z Czeladzi

09 marca 2021
kategoria:
Aktualności
Rywalizowali narciarze i snowboardziści z Czeladzi

W sobotę, 6 marca 2021 roku na stoku Zagroń w Istebnej odbyły się XV Mistrzostwa Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim oraz Snowboardzie o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź. Jest to pierwsza impreza sportowa w tym roku, która doszła do skutku.

W zawodach wzięło udział 114 osób, a wszystko odbyło się z zachowaniem reżimu sanitarnego. Po uczestnikach było widać, że są spragnieni sportowej rywalizacji i tęsknili za normalnym kontaktem międzyludzkim, który w obecnych czasach jest utrudniony. Zawodnicy stworzyli wspaniałą atmosferę, a emocje w trakcie zjazdów sięgały zenitu.

Dzień poprzedzający zawody obfitował w opady śniegu, dzięki czemu w dniu imprezy - mimo dodatniej temperatury - śniegu było pod dostatkiem. Krótko mówiąc pogoda dopisała!

Dla wszystkich uczestników został przewidziany ciepły posiłek oraz gorące napoje w postaci kawy i herbaty.

Mistrzynią Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim w kategorii OPEN kobiet została Ewa Fronczek, która obroniła tytuł z ubiegłego roku. Drugie miejsce zajęła Karolina Komasińska, na trzecim stopniu podium uplasowała się Zuzanna Pasterny.

Mistrzem Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim w kategorii OPEN mężczyzn został Wojciech Pasterny, drugie miejsce zajął Adam Kaczmarek, trzecie Paweł Miklasiński.

Mistrzem Czeladzi w Snowboardzie w kategorii OPEN został Rafał Bator, drugie miejsce zajął Sebastian Pietruszka, a na trzecim uplasował się Wiktor Bania.

Najmłodszym zawodnikiem był Karol Bator, a najstarszym Janusz Rokita.

Puchary, medale, statuetki oraz nagrody wręczali:
Zastępca Burmistrza Miasta Czeladź - Beata Zawiła,
Pełnomocnik Burmistrza Miasta Czeladź ds. Sportu - Henryk Michalski,
Dyrektor MOSiR Czeladź - Jakub Kużdżał.

Zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy na następną edycję narciarsko-snowboardowych zmagań, które odbędą się w 2022 roku.

Dziękujemy naszym partnerom - Huhtamaki, Konsul - Trofea Sportowe.

Szczegółowe wyniki i fotorelacja dostępne na stronie internetowej MOSiR.

Źródło: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czeladzi