Przed nami ostatni weekend lutego. Warto go spędzić w naszym mieście. Będzie muzycznie i filmowo!
Artur Gotz i „Tango d'amore” w Muzeum Saturn
Weekend zaczynamy piątkowym koncertem Artura Gotza pt. „Tango d’amore” w Muzeum Saturn. Tytułowy utwór to piosenka z repertuaru Anny German. Na koncert składają się także piosenki Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Bułata Okudżawy, a także piosenki przedwojenne Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Andrzeja Własta, często w zaskakujących aranżacjach i oryginalnej, porywającej interpretacji oraz piosenki z czterech płyt artysty (w tym premierowej pod tytułem „Miłość z Facebooka”, która ukaże się na początku 2022 roku). Początek koncertu o godz. 18.00. Bilety w cenie 10 zł do nabycia w siedzibie muzeum przy ul. Dehnelów 10.
Muzyczne pożegnanie karnawału w Kopalni Kultury
W piątek zapraszamy również do Kopalni Kultury na muzyczne zakończenie karnawału. O godz. 18.00 odbędzie się koncert „Usta milczą, dusza śpiewa” w wykonaniu znanych i lubianych solistów: Olivii Ohl-Szulik - sopran oraz Ireneusza Miczki - baryton, których pięknie brzmiące głosy oraz sceniczna charyzma ujęły publiczność w Polsce i za granicą. W programie koncertu usłyszymy m.in. arie i duety z operetek „Wesoła Wdówka”, „Księżniczka Czardasza”, musicali „Skrzypek na dachu”, „My fair Lady”, przeboje wylansowane przez Irenę Santor, Francka Sinatrę, Louisa Armstronga czy Leonarda Cohena. Nie zabraknie także muzycznych niespodzianek i sporej dawki dobrego humoru. Bilety kosztują 35 zł.
Kino w Kopalni Kultury
Tradycyjnie zapraszamy też do kina w Kopalni Kultury. W sobotę i niedzielę na ekranie zobaczymy filmy: „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”, „Skarb Mikołajka”, „Benedetta”, „Krzyk”, „Wiki i jej sekret”, „C'mon C'mon” i „Powrót do tamtych dni”. Sprawdź aktualny repertuar.
Wystawa w „Elektrowni”
Zachęcamy również do wizyty w GSW „Elektrownia”, gdzie można aktualnie obejrzeć wystawę zbiorową „TRANSMUTACJE. Festiwal Korespondencji Sztuk 2022”.
Wystawy w Muzeum Saturn
Od 17 lutego w Muzeum Saturn dostępne są dwie ciekawe ekspozycje. Pierwsza to „Czeladzka historia zapisana w drewnie”, a druga - „Architektura drewniana w Dąbrowie Górniczej” wypożyczona z Muzeum Miejskiego „Sztygarka” w Dąbrowie Górniczej.