Portal Miasta Miasta Czeladź
https://www.czeladz.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/Piknik-wojskowy-w-Czeladzi/idn:3315
Drukuj grafikę : tak / nie

Piknik wojskowy w Czeladzi

18 maja 2022
kategoria:
Aktualności
Mapa pikników wojskowych
Mapa pikników wojskowych

21 maja na Rynku Starego Miasta odbędzie się piknik wojskowy pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”.

W sobotę, 21 maja, rozpocznie się nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji, w 32 miejscowościach w całej Polsce, odbędą się specjalne pikniki. Wojsko zawita również do naszego miasta, a dokładnie na Rynek Starego Miasta.

Piknik wojskowy wystartuje o godzinie 11.00 i potrwa do godz. 18.00. Podczas wydarzenia swój sprzęt zaprezentują m.in. żołnierze Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, Żandarmerii Wojskowej, a także 5. Pułku Chemicznego w Tarnowskich Górach. Mieszkańcy będą mogli zobaczyć m.in. karabinek wz. 96 Beryl czy ręcznej wyrzutni pocisków przeciwpancernych typu Spike.

Na stoiskach promocyjno-informacyjnych będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. To nie wszystko. Na miejscu można będzie także porozmawiać z fachowcami i wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto pamiętać o zabraniu dowodu osobistego).

Więcej informacji o naborze na stronie www.zostanzolnierzem.pl.