18 kwietnia 2016
kategoria:
Aktualności
Zawodnicy podczas rywalizacji

W niedzielę, 17 kwietnia odbyło się I Grand Prix w Gokartach o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź. Organizatorami imprezy był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Zakład Inżynierii Komunalnej i Miasto Czeladź.

Punktualnie o godzinie 19:00 grupa 40 uczestników wraz z Burmistrzem Miasta Czeladź Zbigniewem Szaleńcem stawiła się w Autodromie w Sosnowcu, by z dużym zaangażowaniem rywalizować na torze kartingowym. Po krótkim szkoleniu, zawody pierwszym przejazdem rozpoczął Burmistrz Miasta Czeladź Zbigniew Szaleniec. Rywalizacja odbywała się w czterech kategoriach: Kobiety, Mężczyźni, Drużynowy Open i Symulator Open. Każdy z uczestników miał dwa przejazdy po 35 okrążeń, z których liczył się najlepszy czas. Do przejazdu finałowego w kategorii indywidualnej awansowało 8 kobiet oraz 8 mężczyzn,natomiast w kategorii drużynowej (dwuosobowej) liczyła się suma najlepszych czasów zawodników z przejazdu eliminacyjnego. Grand Prix w Gokartach, w kategorii Kobiet pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Janeczek ,drugie miejsce przypadło Ewie Fronczek, natomiast trzecie Małgorzacie Tylikowskiej . W kategorii Mężczyzn na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Merta, drugie miejsce zajął Tomasz Szczepański, natomiast z trzeciego miejsca mógł się cieszyć Łukasz Cudzich. W kategorii drużynowej (dwuosobowej) pierwsze miejsce zdobyli - Team Łukasz Cudzich, Paweł Surma, drugie miejsce – Team Łukasz Zub, Mateusz Zub, zaś trzecie miejsce – Team Marcin Merta, Marcin Łazarz. W kategorii Symulator pierwsze miejsce wywalczył Patryk Fronczek, z drugiego miejsca cieszył się Marek Jarno, natomiast trzecie zdobył Piotr Michalski.
Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci pucharów oraz statuetek, które zostały wręczone przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji - Henryka Michalskiego.
Dla wszystkich uczestników imprezy był przygotowany poczęstunek.
Dziękujemy i gratulujemy wszystkim uczestnikom, biorącym udział w zawodach. Przypominamy,że w tym roku odbędzie się jeszcze jedna impreza kartingowa - „Kartingowe Mistrzostwa Czeladzi”, organizowana przez Czeladzki Klub Sportowy.