Centralny Port Komunikacyjny sp. z o. o. uprzejmie informuje, że prowadzi proces konsultacji społecznych w zakresie opracowywania projektu dokumentu pn.: Strategiczne Studium Lokalizacyjne Inwestycji Centralnego Portu Komunikacyjnego
W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 1 marca zapraszamy na projekcję filmu „Żelazny – legenda wileńskiej partyzantki”.
Nazwa zadania: Festiwal siatkówki i Basket Cup 2020
Mimo upływu czasu nie obyło się bez wspomnień i wzruszeń. Każde z "Dzieci Potulic" przyniosło dziś z sobą własną historię życia. Przed 75 laty narodziły się na nowo, powróciły do domu...
Zapraszamy mieszkańców w sobotę, 22 lutego, o 18:30 do hali MOSiR na mecz koszykówki o wejście do II ligi między MCKS Czeladź vs Stal Brzeg. Wstęp wolny. Przyjdź, kibicuj i bądź 6 zawodnikiem drużyny.
1 marca 2020 r. zacznie obowiązywać nowa taryfa przewozu na liniach organizowanych przez Zarząd Transportu Metropolitalnego. Zmianie ulegną nie tylko ceny, ale i wygląd oraz rodzaje biletów. Do dyspozycji pasażerów dostępne będą zarówno bilety papierowe jak i elektroniczne.
Naczelnik Urzędu Skarbowego w Będzinie zaprasza na bezpłatne szkolenie przeprowadzone przez pracowników tutejszego Urzędu w zakresie: warunki i zasady korzystania z ulgi termomodernizacyjnej.
Mija 75 lat od powrotu do Czeladzi dzieci z obozu koncentracyjnego w Potulicach. Uroczyste obchody tej ważnej dla miasta rocznicy odbędą się 19 lutego, o godz. 12.00 pod obeliskiem, poświęconym Dzieciom Potulic, zlokalizowanym przy Muzeum Saturn. Zapraszamy mieszkańców do udziału i przypominamy historię dziecięcych ofiar wojny z naszego miasta.
„Kinderlager Pogrzebin” to dokument o wstrząsającej zbrodni dokonanej przez nazistów na bezbronnych polskich dzieciach w wyniku Akcji "Oderberg", odebranych rodzicom i wywiezionym do obozów koncentracyjnych.
Najbliższa odsłona Muzealnej Akademii Seniora dotyczyć będzie nieodwracalnego piętna wojny. Anna Binek-Zajda opowie o jednym z najtragiczniejszych epizodów w życiu ludzkości XX wieku. Mrocznej codzienności czasu okupacji znaczonej głodem, zimnem, chorobami, pracą ponad ludzkie siły i wszechogarniającym strachem o pewne jutro.