Portal Miasta Miasta Czeladź
https://www.czeladz.pl/aktualnosci/lista_aktualnosci/10-glosow-malarstwa-w-GSW-Elektrownia/idn:3360
Drukuj grafikę : tak / nie

„10 głosów malarstwa” w GSW Elektrownia

20 czerwca 2022
kategoria:
Aktualności
10 głosów malarstwa
10 głosów malarstwa

Od 24 czerwca GSW Elektrownia zaprasza na zbiorową wystawę „10 głosów malarstwa”. Tego dnia o godz. 18.00 odbędzie się wernisaż z udziałem artystów.

Od 24 czerwca w GSW Elektrownia dostępna będzie zbiorowa wystawa „10 głosów malarstwa”. Do udziału w niej prof. Grzegorz Ratajczyk - pomysłodawca przedsięwzięcia, malarz, grafik i rysownik, prowadzący Pracownię Malarstwa na Wydziale Malarstwa i Rysunku Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu - zaprosił malarzy związanych w tą uczelnią.

W Czeladzi swoje prace zaprezentują: Marianna Grabowska, Wojciech Gorączniak, Rafał Labijak, Andrzej Leśnik, Jerzy Łuczak, Janusz Moraczewski, Mateusz Pietrowski, Grzegorz Ratajczyk, Sylwia Sosnowska, Janusz Stankowski, Andrzej Zdanowicz.

– To przedsięwzięcie bliskich mi osób, malarzy, z którymi współpracowałem bądź współpracuję dziś. Przy wyborze osób zależało mi na tym by uszanować każdego z zaprezentowanych malarzy, zachować jego indywidualność w poszanowaniu każdej osoby jako takiej. „10 głosów malarstwa” to analogia do orkiestry symfonicznej, gdzie każdy dźwięk ma swoją wagę, brzmienie, gdzie nawet najmniejszy szept ma swoje znaczenie, którego głos waży, a brzmienie, istnieje tylko we wspólnocie różnych odmiennych dźwięków. To pragnienie odmienności. Wierzę, że współbrzmienie sprawi, że owa orkiestra może zagrać i stworzyć jedyny, niepowtarzalny świat malarski – tak określa zamierzenie wystawy jej pomysłodawca prof. Grzegorz Ratajczyk.

Wernisaż, z udziałem poznańskich artystów, odbędzie się w najbliższy piątek, 24 czerwca o godz. 18.00.