III Grand Prix w Gokartach o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź

27 marca 2018
kategoria:
Aktualności
 III Grand Prix w Gokartach o puchar Burmistrza Miasta Czeladź

W sobotę, 24 marca odbyło się III Grand Prix w Gokartach o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź, zorganizowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Punktualnie o godzinie 10:00 grupa 50 uczestników stawiła się na torze kartingowym Autodrom w Sosnowcu, by - z dużym zaangażowaniem - rywalizować o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź. Po krótkim szkoleniu rozpoczęliśmy zawody.

Zmagania odbywały się w pięciu kategoriach:  Kobiet, Mężczyzn, Drużynowej Open, Symulatorze Kobiet, Symulatorze Mężczyzn.

Zasady eliminacji były proste - należało po upływie ustalonym czasu minąć metę jako pierwszy z największą liczbą okrążeń. Do przejazdu finałowego w kategorii indywidualnej awansowało 10 kobiet oraz 8 mężczyzn, natomiast w kategorii drużynowej (dwuosobowej) liczyła się suma najlepszych czasów zawodników z przejazdu eliminacyjnego.

Grand Prix w Gokartach, w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Agata Milka, drugie Kamila Sudara, natomiast na najniższym stopniu podium stanęła Joanna Malczak.

W kategorii mężczyzn zwyciężył Krzysztof Krzemiński, drugie miejsce zajął Michał Podgórny, natomiast z trzeciej lokaty mógł się cieszyć Mateusz Trela.

W kategorii drużynowej (dwuosobowej) pierwsze miejsce zdobyli Krzysztof Krzemiński i Wojciech Kluszczyński, drugie miejsce przypadło teamowi Michał Podgórny i Marcin Merta, zaś trzecie duetowi Mateusz Trela i Przemysław Trela.

W kategorii symulator kobiet pierwsze miejsce wywalczyła Kamila Sudara, z drugiego miejsca cieszyła się Żaneta Rypień, natomiast trzecie miejsce zdobyła Jolanta Ptaś.

W kategorii symulator mężczyzn pierwsze miejsce wywalczył Paweł Olszewski, z drugiego miejsca cieszył się Łukasz Zając, natomiast trzecie miejsce zdobył Piotr Michalski.

Zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci pucharów oraz statuetek, które wręczył Burmistrz Miasta Czeladź - Zbigniew Szaleniec.

Serdecznie dziękujemy, a zarazem gratulujemy wszystkim uczestnikom, biorącym udział w naszych zawodach i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.