26 lutego 2018
kategoria:
Aktualności
Mistrzostwa Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim oraz Snowboardzie

W niedzielę, 24 lutego 2018 roku na stoku Złoty Groń w Istebnej odbyły się - już po raz 12 - Mistrzostwa Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim oraz Snowboardzie, w których wzięło udział 113 zawodników.

Różnica temperatur między ubiegłorocznymi mistrzostwami, a ich ostatnią edycją była imponująca - od oscylującej w granicach 15 stopni Celsjusza wiosennej aury w 2017 roku, po prawdziwie zimową, wręcz arktyczną, na poziomie -15 stopni Celsjusza w ubiegłą niedzielę.

Stok, jak co roku, był świetnie przygotowany do zawodów, a warstwa śniegu wynosiła zdecydowanie ponad 60 cm.
Pozytywni i mili ludzie stworzyli świetną atmosferę, a emocje sięgały zenitu.
Na wszystkich uczestników czekał ciepły posiłek oraz gorące napoje w postaci kawy i herbaty.

Mistrzynią Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim w kategorii OPEN kobiet została Aleksandra Janeczek, drugie miejsce zajęła Maria Kusa, na trzecim miejscu uplasowała się Karolina Komasińska.

Mistrzem Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim w kategorii OPEN mężczyzn został Michał Kostarz, drugie miejsce zajął Adam Kaczmarek, trzecie miejsce przypadło jednemu z najmłodszych zawodników, którego śmiało możemy nazwać odkryciem zawodów - Piotrowi Gniadkowi.

Mistrzem Czeladzi w Snowboardzie w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn został Rafał Bator, drugie miejsce zajął Michał Jastrząb, zaś trzecie miejsce - Rafał Pietruszka.

Najmłodszą zawodniczką była Sara Satała-Mrozowska, a najstarszym zawodnikiem - Marian Grząba.

Dodatkową atrakcję stanowiło losowanie 10 nagród, czyli specjalnie przygotowanych gadżetów od MOSiR Czeladź.

Puchary i medale zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczali: dyrektor MOSiR Czeladź Henryk Michalski oraz Kierownik MOSiR Czeladź Mateusz Cichoń.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy, dziękujemy i zapraszamy na następną edycję sportowych zmagać w Istebnej, które odbędą się w 2019 roku.

Szczegółowa klasyfikacja dostępna jest na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czeladzi.

Źródło: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czeladzi