W Istebnej rywalizowali narciarze i snowboardziści z Czeladzi

09 marca 2021
kategoria:
Aktualności
Rywalizowali narciarze i snowboardziści z Czeladzi

W sobotÄ™, 6 marca 2021 roku na stoku ZagroÅ„ w Istebnej odbyÅ‚y siÄ™ XV Mistrzostwa Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim oraz Snowboardzie o Puchar Burmistrza Miasta Czeladź. Jest to pierwsza impreza sportowa w tym roku, która doszÅ‚a do skutku.

W zawodach wzięło udziaÅ‚ 114 osób, a wszystko odbyÅ‚o siÄ™ z zachowaniem reżimu sanitarnego. Po uczestnikach byÅ‚o widać, że sÄ… spragnieni sportowej rywalizacji i tÄ™sknili za normalnym kontaktem miÄ™dzyludzkim, który w obecnych czasach jest utrudniony. Zawodnicy stworzyli wspaniaÅ‚Ä… atmosferÄ™, a emocje w trakcie zjazdów siÄ™gaÅ‚y zenitu.

DzieÅ„ poprzedzajÄ…cy zawody obfitowaÅ‚ w opady Å›niegu, dziÄ™ki czemu w dniu imprezy - mimo dodatniej temperatury - Å›niegu byÅ‚o pod dostatkiem. Krótko mówiÄ…c pogoda dopisaÅ‚a!

Dla wszystkich uczestników zostaÅ‚ przewidziany ciepÅ‚y posiÅ‚ek oraz gorÄ…ce napoje w postaci kawy i herbaty.

MistrzyniÄ… Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim w kategorii OPEN kobiet zostaÅ‚a Ewa Fronczek, która obroniÅ‚a tytuÅ‚ z ubiegÅ‚ego roku. Drugie miejsce zajęła Karolina KomasiÅ„ska, na trzecim stopniu podium uplasowaÅ‚a siÄ™ Zuzanna Pasterny.

Mistrzem Czeladzi w Narciarstwie Alpejskim w kategorii OPEN mężczyzn został Wojciech Pasterny, drugie miejsce zajął Adam Kaczmarek, trzecie Paweł Miklasiński.

Mistrzem Czeladzi w Snowboardzie w kategorii OPEN został Rafał Bator, drugie miejsce zajął Sebastian Pietruszka, a na trzecim uplasował się Wiktor Bania.

NajmÅ‚odszym zawodnikiem byÅ‚ Karol Bator, a najstarszym Janusz Rokita.