adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
13 września 2018
kategoria:
Aktualności
„Aktorstwo. Historia w praktyce”
„Aktorstwo. Historia w praktyce”

„Aktorstwo. Historia w praktyce” to cykl warsztatów – aktorskich i dziennikarskich – oraz spotkań wokół najważniejszych etapów polskiego aktorstwa. Uczestnicy – młodzież oraz osoby dorosłe – będą mogli przejść go, biorąc udział w wydarzeniach ze ścieżek: praktyk, badacz i teoretyk.

W ramach ścieżki praktyk uczestnicy, pracując z aktorami będą mogli sprawdzić m. in., jak grali aktorzy w XVIII- i XIX-wiecznym teatrze, co to znaczy być aktorem Tadeusza Kantora czy kim jest współczesny aktor-performer. Warsztaty przeznaczone są dla osób powyżej 14. roku życia, koszt udziału to 10 zł/os.

Ścieżka badacz to warsztaty dla osób w wieku 16-25 lat. Jej uczestnicy będą tropić tajemnice z przeszłości Teatru Zagłębia, a następnie stworzą teksty o zagłębiowskich aktorach wydane w specjalnej publikacji.

Ścieżka teoretyk zabierze uczestników w świat teatralnej przeszłości. Posłuchają opowieści, zobaczą materiały źródłowe i multimedia dotyczących najciekawszych rozdziałów w historii polskiego aktorstwa. Spotkania są otwarte, dla wszystkich zainteresowanych.

Pierwsze wydarzenia już w ostatni weekend września
28 września o godz. 18:00 wykładowca Uniwersytetu Jagiellońskiego i zastępca dyrektora Instytutu Teatralnego prof. Dariusz Kosiński opowie o teatrze Wojciecha Bogusławskiego.

Dzień później, 29 września w godz. 9:00-13:00 warsztat aktorski inspirowany teatrem Bogusławskiego poprowadzi Agnieszka Bieńkowska. Aktorka Teatru Zagłębia skupi się przede wszystkim na części poświęconej mimice i sposobach wyrażania emocji przez ciało.

Zapisy trwają
Zapisy na wszystkie wydarzenia przyjmuje Biuro Obsługi Widzów: 32 266 11 27 (pon-pt 8:00-15:00) /

Projekt został dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Organizowany jest we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Sosnowcu.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry