do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
10 września 2018
kategoria:
Aktualności
Naukobus odwiedzi Czeladź
Naukobus odwiedzi Czeladź

Czy wiesz, że mózg składa się ze 100 miliardów komórek nerwowych, prędkość sygnału nerwowego może wynieść nawet 400 km/h, a każdego dnia nasze serce przepompowuje 9 tys. litrów krwi? Te i wiele innych ciekawostek poznają uczestnicy Naukobusa, mobilnej wystawy z Centrum Nauki Kopernik, który w dniach 20-21 września 2018 r, gościł będzie w Szkole Podstawowej nr 7 w Czeladzi.

Organizacja wystawy jest możliwa między innymi dzięki współpracy Miasta Czeladź z Akademią WSB, która w mieście od dziesięciu lat prowadzi Uniwersytet Dziecięcy oraz sprawuje opiekę merytoryczną nad Uniwersytetem Trzeciego Wieku.

Naukobus to projekt Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego realizowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie – jest to nowoczesne i mobilne laboratorium składające się z ponad dwudziestu eksponatów, które można dotknąć i przetestować. Dzięki niemu dzieci, młodzież czy seniorzy mogą przeprowadzać doświadczenia z zakresu fizyki, poznawać tajniki ludzkiego organizmu, a także wykorzystać matematykę w praktyce – wszystko pod okiem doświadczonych animatorów
z warszawskiego Centrum Nauki Kopernik.

Pomysłodawcami i koordynatorami wydarzenia są Dominik Penar oraz Aleksander Wencel.

Wizyta wystawy objazdowej realizowana jest w ramach działania „Naukobus”, które finansowane jest w ramach wspólnego Programu Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

Ze wszystkich atrakcji Naukobusa można korzystać bezpłatnie. Liczba miejsc jest ograniczona. W celu rezerwacji miejsca prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego – https://bit.ly/2wZRUy5

Źródło: Dominik Penar, koordynator wydarzenia

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H