do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
07 sierpnia 2018
kategoria:
Aktualności
 Zwiedzanie cmentarza żydowskiego z przewodnikiem

W ramach festiwalu kultury żydowskiej "Szalom", Muzeum Saturn zaprasza w niedzielę, 19 sierpnia na godzinę 15:30 do odwiedzenia wraz z przewodnikiem cmentarza żydowskiego usytuowanego w Czeladzi przy ul. Będzińskiej 80. W trakcie spotkania będzie można zapoznać się z historią kirkutu, obrządkiem pogrzebowym Żydów, a także symboliką przedstawień wyrytych na macewach.

Zgodnie z poszanowaniem tradycji panujących na cmentarzach żydowskich, wszystkich mężczyzn chcących wziąć udział w zwiedzaniu prosimy o zabranie ze sobą stosownych nakryć głowy, kobiety zaś o strój przysłaniający ramiona.

Zbiórka przed bramą główną cmentarza od strony ul. Będzińskiej. Orientacyjny czas zwiedzania wynosi maksymalnie dwie godziny.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H