adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
10 marca 2020
kategoria:
Aktualności
Wystawa fotografii Piotra Zatorskiego
Wystawa fotografii Piotra Zatorskiego

Ekspozycja będzie dostępna w GSW Elektrownia od 12 marca do 12 kwietnia br.

Piotr Zatorski jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej oraz Wydziału Grafiki ASP we Wrocławiu. Projektant graficzny, rysownik, ilustrator. Jego ulubione środki wyrazu to grafika warsztatowa, malarstwo i fotografia.
Wielbiciel i promotor sztuki naiwnej osób niepełnosprawnych intelektualnie z kręgu  Outsider Art, Art brut. W przeszłości związany z będzińską grupą fotograficzną KOŃ TROJAŃSKI. W GSW Elektrownia zaprezentuje retrospektywę swojej twórczości fotograficznej.

Sam artysta o wystawie pisze tak: „Lustro ostrości to kameralny cykl zdjęć, eksperymentalna gra dopełnień pomiędzy tym co wyraziste i rozmyte, kompletne i fragmentaryczne, realne i metaforyczne, wypowiedziane i przemilczane. Przedmiotem obserwacji są nieco teatralne aranżacje, mikro sceny gdzie aktorem jest przeskalowany obiekt w sztuce zwany „martwą naturą”. W doświadczalnym zamknięciu ram ostrości i nieostrości zachodzi próba powiedzenia czegoś więcej niż oczywistość widziana okiem obiektywu fotograficznego aparatu. Poprzez zarejestrowane kształty spoglądamy w sferę podświadomości niczym Odilon Redon, który twierdził : chociaż koniecznym punktem wyjścia jest realność widziana to prawdziwa sztuka jest w realności odczutej. Ogrodem naszej podświadomości jest również sen jako sfera kreatywnego zaangażowania gdzie widzieć znaczy wiedzieć a patrzeć znaczy myśleć, gdzie miejsce i czas bywają płynną transformacją złudzeń. Być może te nieco surrealistyczne obrazy są z tego innego świata sennych skojarzeń i symboli.”

Źródło: Galeria Sztuki Współczenej "Elektrownia"

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry