adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
27 stycznia 2021
kategoria:
Aktualności
Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienia przeciw COVID-19

Na terenie naszego miasta otwarto punkty szczepień przeciwko COVID-19. Poniżej przedstawiamy dane teleadresowe.

  • Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
    ul. Szpitalna 40, Czeladź
    519-761-058
  • Centrum Zdrowia Medikard Dariusz Puszczewicz i Edmund Puszczewicz Spółka Jawna
    Poradnia lekarza POZ
    ul. Grodziecka 52, Czeladź
    32 265 00 45
  • ZDROVIT Anna Pawłowska-Nejman, Marek Szewczyk Spółka Jawna
    Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "ZDROVIT" Anna Pawłowska-Nejman, Marek Szewczyk spółka jawna
    ul. Niepodległości 1A, Czeladź
    32 265 00 68
  • F-MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
    Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lecznictwa Otwartego "F-MED"
    Sp. z o. o. Sp.k
    ul. 21 Listopada 12, Czeladź
    32 265 12 65

 

Jak zapisać się na szczepienie?

  • zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień: 989,
  • skontaktować się z wybranym punktem szczepień,
  • zapisać się, wysyłając SMS o treści: SzczepimySie na numer 664 908 556,
  • zapisać się poprzez e-rejestrację dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl.

Więcej szczegółów na pacjent.gov.pl.

 

Kwalifikacja do szczepień:
Kwalifikacji do szczepień przeciwko COVID-19 będzie dokonywał lekarz na podstawie przeprowadzonego badania oraz wywiadu z pacjentem, co zostanie udokumentowane w ankiecie i stosownej dokumentacji medycznej. Wyklucza się prowadzenie badania kwalifikacyjnego na zasadzie teleporady.

Przebieg szczepień z punktu widzenia pacjenta:
Proces szczepień będzie oparty o zaproszenie (dokument e-skierowania) ważne 60 dni od dnia wystawienia. Będą one generowane automatycznie w systemie P1 (Elektronicznej Platformie Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych) w transzach zgodnych z kolejnością szczepień (dla określonych grup wiekowych, zawodowychitd.). Ponadto, lekarze będą mogli wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowanie (np. Dla osoby nie posiadającej numeru PESEL, dla osoby, która nie mogła poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania).
Proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień. W celu umówienia wizyty, pacjent będzie mógł skorzystać ze specjalnej infolinii, umówić się elektronicznie poprzezswoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl), za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Kolejność szczepień:
Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień opracowanym przez Ministerstwo Zdrowia, szczepienia będą się odbywać w czterech etapach:
ETAP 0 – pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych
ETAP I – od 15 stycznia 2021 r. - pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno - opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu,
od 22 stycznia 2021r. - osoby powyżej 60.roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, nauczyciele.
ETAP II – osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia, wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.
ETAP III – przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń ws. Ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, powszechne szczepienia pozostałej części populacji dorosłej.
Zachęcamy do śledzenia informacji udostępnianych na rządowych stronach internetowych.


Źródło: Wydział Edukacji i Polityki Społecznej

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry