adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
12 2021
kategoria:
Aktualności
Szczepienia przeciw COVID-19
Szczepienia przeciw COVID-19

Na terenie naszego miasta otwarto punkty szczepień przeciwko COVID-19. Poniżej przedstawiamy dane teleadresowe.

 • Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
  ul. Szpitalna 40, Czeladź
  32 265 16 86 - Centrala
 • Centrum Zdrowia Medikard Dariusz Puszczewicz i Edmund Puszczewicz Spółka Jawna
  Poradnia lekarza POZ
  ul. Grodziecka 52, Czeladź
  32 265 00 45
 • ZDROVIT Anna Pawłowska-Nejman, Marek Szewczyk Spółka Jawna
  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej "ZDROVIT" Anna Pawłowska-Nejman, Marek Szewczyk spółka jawna
  ul. Niepodległości 1A, Czeladź
  32 265 00 68
 • F-MED SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA
  Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lecznictwa Otwartego "F-MED"
  Sp. z o. o. Sp.k
  ul. 21 Listopada 12, Czeladź
  32 265 12 65

 

Kwalifikacja do szczepień:
Kwalifikacji do szczepień przeciwko COVID-19 będzie dokonywał lekarz na podstawie przeprowadzonego badania oraz wywiadu z pacjentem, co zostanie udokumentowane w ankiecie i stosownej dokumentacji medycznej. Wyklucza się prowadzenie badania kwalifikacyjnego na zasadzie teleporady.

Przebieg szczepień z punktu widzenia pacjenta:
Proces szczepień będzie oparty o zaproszenie (dokument e-skierowania) ważne 60 dni od dnia wystawienia. Będą one generowane automatycznie w systemie P1 (Elektronicznej Platformie Gromadzenia, Analizy i Udostępniania Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych) w transzach zgodnych z kolejnością szczepień (dla określonych grup wiekowych, zawodowychitd.). Ponadto, lekarze będą mogli wystawić dla pacjenta indywidualne e-skierowanie (np. Dla osoby nie posiadającej numeru PESEL, dla osoby, która nie mogła poddać się szczepieniu w okresie ważności pierwszego e-skierowania).
Proces umówienia na szczepienie będzie oparty o centralny system e-rejestracji, integrujący indywidualne grafiki przyjęć poszczególnych punktów szczepień. W celu umówienia wizyty, pacjent będzie mógł skorzystać ze specjalnej infolinii, umówić się elektronicznie poprzezswoje Internetowe Konto Pacjenta (dostępne na pacjent.gov.pl), za pośrednictwem placówki, w której wystawiono mu e-skierowanie lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Kolejność szczepień:
Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień opracowanym przez Ministerstwo Zdrowia, szczepienia będą się odbywać w czterech etapach:
ETAP 0 – pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy Domów Pomocy Społecznej i pracownicy Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych
ETAP I – od 15 stycznia 2021 r. - pensjonariusze Domów Pomocy Społecznej oraz Zakładów Opiekuńczo-Leczniczych, pielęgnacyjno - opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu,
od 22 stycznia 2021r. - osoby powyżej 60.roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, nauczyciele.
ETAP II – osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia, wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne.
ETAP III – przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń ws. Ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, powszechne szczepienia pozostałej części populacji dorosłej.
Zachęcamy do śledzenia informacji udostępnianych na rządowych stronach internetowych.


Źródło: Wydział Edukacji i Polityki Społecznej

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry