do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności Lista aktualności
07 października 2018
kategoria:
Aktualności
Otwarcie Parku Grabek po modernizacji
Otwarcie Parku Grabek po modernizacji, fot. Joanna Nowicka

W sobotę, 6 października 2018 roku Park Grabek został oficjalnie oddany mieszkańcom naszego miasta do użytku.

Stało się to po zakończeniu wielomiesięcznych i szeroko zakrojonych prac zupełnie zmieniających jego oblicze. Zagospodarowany został zbiornik wodny i jego otoczenie, wyremontowano alejki, zamontowano nowe ławki, zainstalowano nowe oświetlenie, zadbano o aspekt ekologiczny oraz o zachowanie stanu dotychczasowego fauny i flory oraz jej umiejętny rozwój.

W części artystycznej na scenie w amfiteatrze pojawili tłumnie zgromadzeni widzowie mogli podziwiać jednego z najbardziej charakterystycznych i nietuzinkowych artystów kabaretowych w Polsce, jakim bez wątpienia jest Grzegorz Halama.

Widzowie zobaczyli także zorganizowany po raz pierwszy w historii i zdumiewający rozmachem projekt „Czeladź Śpiewa 2018”, w którym udział wzięło kilkudziesięciu instrumentalistów i wokalistów, wywodzących się z naszego miasta.

Gwiazdę tego wyjątkowego wieczoru, czyli grupę Perfect, słusznie i powszechnie uznawaną za jeden z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki, bez podziału na kategorie stylistyczne.

W części oficjalnej Burmistrz Miasta Czeladź, Zbigniew Szaleniec otrzymał z rąk wykonawcy, reprezentowanego przez Prezesa Zarządu firmy KRISBUD, Krzysztofa Głucha akt przekazania Parku Grabek wszystkim mieszkańcom Czeladzi i mieszkańcom całej metropolii, którzy będą chcieli do Czeladzi zawitać.

Następnie wszyscy zgromadzeni zostali poproszeni o przejście z amfiteatru nad akwen tuż przy wałach Brynicy. To właśnie tam, nad taflą nowego zbiornika wodnego, mogli obejrzeć unikalny MultiVisualShow przygotowany przez jedną z najlepszych firm na świecie, jaką jest Visual Sesation.

Zrealizowanie tak rozbudowanego programu nie byłoby możliwe, gdyby nie ogromne wsparcie jednostek i spółek miejskich:

Miejskiego Zarządu Gospodarki Komunalnej

Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji

Czeladzkich Wodociągów

Straży Miejskiej

wolontariuszy z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

Miejskiej Biblioteki Publicznej i Kopalni Kultury, a także

Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeladzi oraz Leszkowi Pustułce, który przyjął w swoich gościnnych progach Pałacu Saturna i Term Rzymskich gwiazdę wieczoru - zespół Perfect.

Wszystkim zaangażowanym w organizację wydarzenia serdecznie dziękujemy.

 

  • 1
  • 2
  • 1
  • 2
  • 3
  • 1
  • 2
  • 3

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H