do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
21 sierpnia 2017
kategoria:
Aktualności
Malarstwo Daniela Pieluchy w Galerii Sztuki Współczesnej "Elektrownia"
Malarstwo Daniela Pieluchy

Jeszcze na dobre nie wybrzmiały wakacje, a w GSW „Elektrownia” prezentować będziemy kolejną wystawę malarstwa Daniela Pieluchy.

Daniel Pielucha ukończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie (Wydział Grafiki w Katowicach) w roku 1985. Od roku 1998 należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Formą jego twórczości jest olejne malarstwo sztalugowe, a styl który reprezentuje to surrealizm (Nadrealizm Polski). Malarz w swoich pracach - wzorem wielkich poprzedników - szuka cech, świadczących o odrębności naszej kultury. Z wielkim szacunkiem dla warsztatu i historii malarstwa polskiego podkreśla jej wyjątkowy charakter. Jest wirtuozem malarstwa. Inspiracje znajduje w odchodzącym pejzażu naszej prowincji. Ludowość wsi polskiej, wierzenia i obyczaje to sceneria wizji malarskich, w których Autor wyraża swój stosunek do współczesnego świata i egzystencji drugiego człowieka. Jego malarstwo jest symboliczne i naturalistyczne, z nutą baśni i poezji. Ten rodzaj poezji w malarstwie Daniela Pieluchy Jan Wołek określa mianem „poezji Leśmianowskiej”.

Na wystawę zapraszamy od 2 do 30 września.

Źródło: Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia"

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H