do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964 lub 607 809 079.Remont budynku Urzędu Miasta w Czeladzi
Strona główna Aktualności
11 sierpnia 2017
kategoria:
Aktualności
Kroke
Kroke

W niedzielę 20 sierpnia na czeladzkiej starówce odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej „Szalom na rynku”. Gwiazdą wieczoru będzie znakomita krakowska formacja o nazwie Kroke. Zespół wyrasta z kręgu muzyki klezmerskiej. W swojej obecnej twórczości sięga po nawiązania do muzyki etnicznej z różnych stron świata i autorskie improwizacje. W tym roku Kroke świętuje jubileusz 25-lecia istnienia. Zapowiada się więc koncert, ze wszech miar wyjątkowy.
Klasyczne żydowskie pieśni usłyszymy tego dnia w wykonaniu ośmioosobowej grupy Hagada. Dodatkowe atrakcje, to konkursy z nagrodami i bezpłatna degustacja takich przysmaków kuchni żydowskiej, jak: czulent, gołąbki holiszki zapiekane z ryżem i pieczarkami z sosem pomidorowym, naleśniki nadziewane twarogiem z migdałami w formie małych palaczinek, a na deser ciasto z cynamonem.

Serdecznie zapraszamy!

Program imprezy:

18.00 – bezpłatna degustacja przysmaków kuchni żydowskiej i konkursy z nagrodami
18.15 – koncert zespołu Hagada
19.30 – bezpłatna degustacja przysmaków kuchni żydowskiej i konkursy z nagrodami
20.00 – koncert zespołu Kroke, obchodzącego jubileusz 25-lecia istnienia


Wydarzenia towarzyszące:
„W kręgu chasydów” – wystawa ze zbiorów Muzeum Żydowskiego Galicja w Krakowie, czynna do końca września w Muzeum Saturn.
"Procesja" – wystawa twórczości Ewy i Aleksandra Kozerów w Galeria Sztuki Współczesnej „Elektrownia”, której finisaż odbędzie się 24 sierpnia; polecamy projekty Ewy Kozery: „Moi Bliscy”, „Bliscy Nieznajomi” i „Bliscy Bezimienni”.

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H