do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
07 grudnia 2017
kategoria:
Aktualności
Oficjalnie przekazanie Grodziska Zabaw
Oficjalnie przekazanie Grodziska Zabaw

Święty Mikołaj, w dzień swoich imienin, odwiedził nasze miasto i bardzo się starał, aby uszczęśliwić wszystkie dzieciaki.

W tym roku, poza wiernymi elfami, zabarał ze sobą bajkową ekipę, wprost z Krainy Lodu. Zanim jednak uczestnicy spotkania udali się na rynek, gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji, poczciwy Święty zawitał do Grodziska Zabaw, aby - w towarzystwie władz miasta - oficjalnie przekazać do użytku ten piękny plac zabaw wszystkim mieszkańcom. Częstowane łakociami dzieci oraz ich rodzice w kolorowym orszaku z burmistrzem Zbigniewem Szaleńcem i Mikołajem na czele, udali się na rynek, po kolejną porcję niespodzianek i prezentów. Tam, w krótkim przemówieniu burmistrz dziękował mieszkańcom za przybycie i w ich asyście rozświetlił iluminację w rejonie czeladzkiej starówki. Dzięki temu stare miasto, nabrało prawdziwie świątecznego charakteru, a duch zbliżającego się Bożego Narodzenia zaczął unosić się nad naszym miastem.

Ale nie był to koniec niespodzianek. Kolejnym akcentem tego dnia było odsłonięcie pamiątkowej tablicy, dotyczącej historii najstarszego w Czeladzi budynku - dawnego domu zbornego, przy ul. Rynkowej 2. Niedługo potem na rynku pojawili się Motomikołaje, którzy zamiast reniferów wybrali motocykle.

Gdy tylko Mikołaj zasiadł na swoim tronie, w pobliżu natychmiast ustawiła się kolejka milusińskich, niecierpliwie oczekujących na spotkanie ze świętym i prezenty. Dużym wrażenie na zgromadzonych zrobiła lodowa scenografia, w otoczeniu której wszyscy chętnie się fotografowali.

  • 1
  • 2

 

 

 

 

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H