do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
21 kwietnia 2017
kategoria:
Aktualności
Pochód ulicami Czeladzi
Pochód ulicami Czeladzi

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich to doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej. Czeladzianie włączyli się w to święto za sprawą Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej, która po raz drugi zorganizowała happening dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Tegoroczne obchody rozpoczął barwny pochód uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1. Następnie dzieci w Bibliotece Głównej wysłuchały fragmentów bajek, które czytał dla nich Burmistrz Zbigniew Szaleniec oraz jego zastępca Elżbieta Dmitruk. Impreza zakończyła się w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Czeladzi, gdzie strażacy opowiedzieli o swojej pracy i zaprezentowali działanie sprzętu gaśniczego.

 -,,W przyszłym roku chcielibysmy zwiększyć zasięg akcji, rozszerzając ją na pozostałe części naszego miasta". - mówi Beata Marcinkowska z Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Nogajowej w Czeladzi. Patrząc na roześmiane twarze najmłodszych Czeladzian mamy nadzieję, że Bibliotece uda się zrealizować sowje zamiary.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H