do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
14 listopada 2017
kategoria:
Aktualności
Pierniki 

Od najbliższego piątku, przez ponad dwa miesiące, w Muzeum Saturn gościć będzie wystawa przygotowana przez Muzeum Okręgowe w Toruniu, prezentująca tradycje toruńskiego piernikarstwa, dawne rzemiosło, a także świat XIX-wiecznego przemysłu i handlu.


Dominujący akcent ekspozycji stanowi stylizowana drewniana koga – nawiązująca do żaglowców handlowych pływających po Morzu Bałtyckim i Północnym do XVI wieku. W jej wnętrze wpisane zostały m.in. aranżacje średniowiecznego kramu, sklepu z przełomu XIX i XX w. oraz XVI-wiecznej piekarni.


Kogę wypełniają zabytkowe obiekty takie jak: kunsztownie rzeźbione formy ze słynnej toruńskiej kolekcji, średniowieczne dzbany, nowożytne naczynia cynowe (kubki, kufle cechowe) oraz XIX-wieczne formy do cukierków i piernikowe opakowania.


Wernisaż wystawy odbędzie się 17 listopada o godz. 17.00.


Z magiczną opowieścią pachnącą przyprawami korzennymi, pełną słodkości i tajemnic, wystąpi Krzysztof Lewandowski z Muzeum Toruńskiego Piernika – oddział Muzeum Okręgowego w Toruniu.


Niezapomniane wrażenia zapewni także pokazowy wypiek dekoracyjnego piernika.


Zapraszamy. Wstęp wolny.

Źródło: Muzeum Saturn

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H