adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
21 września 2017
kategoria:
Aktualności
Logo ŚKUP
Logo ŚKUP

Miasto Czeladź jest jednym z beneficjentów Projektu „Śląskiej Karty Usług Publicznych”, które wraz z 20 innymi gminami aglomeracji katowickiej i KZK GOP od ponad roku umożliwia posiadaczom Kart ŚKUP korzystanie z różnych funkcjonalności Systemu ŚKUP.

Użytkownicy Kart wydawanych w ramach Projektu ŚKUP mogą korzystać z Kart spersonalizowanych i niespersonalizowanych. Karty spersonalizowane umożliwiają użytkownikom korzystanie ze wszystkich funkcjonalności Systemu, natomiast niespersonalizowane – mają zdecydowanie ograniczony wachlarz dostępnych rozwiązań. Obie Karty łączy wspólna cecha, umożliwiają zakodowanie biletów jednorazowych i okresowych oraz doładowanie środków pieniężnych, które stają się Pieniądzem Elektronicznym. Wówczas Karta taka może pełnić funkcję tzw. elektronicznej portmonetki.
Karta ŚKUP jest więc dla użytkowników narzędziem do korzystania z elektronicznych biletów uprawniających do przejazdów na liniach autobusowych i tramwajowych organizowanych na terenie KZK GOP i MZKP Tarnowskie Góry. Oprócz tego Karta ŚKUP pozwala na korzystanie z zapisanego na niej Pieniądza Elektronicznego, którym w kasownikach zainstalowanych w pojazdach komunikacji miejskiej można wnieść opłatę za przejazd i skorzystać z tzw. taryfy odległościowej. Z e-portmonetki można również korzystać w Sieci Akceptacji Karty ŚKUP płacąc za zakup biletów kodowanych na Kartach w Punktach Sprzedaży (kioski, saloniki prasowe itp.) oraz za opłaty, podatki i inne usługi w Urzędach Miast i jednostkach gminnych wszystkich miast biorących udział w Projekcie (ośrodki rekreacyjno-sportowe: baseny, hale sportowe, sauny, domy i centra kultury, muzea, biblioteki miejskie, teatry, kina miejskie itp.).

Punkty takie opatrzone są logo ŚKUP.W Czeladzi użytkownicy Kart ŚKUP mogą skorzystać z płatniczej funkcjonalności Karty ŚKUP realizując płatności za opłaty lokalne i podatki w kasie Urzędu Miasta oraz za usługi oferowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Czeladzi w jej siedzibie i wszystkich filiach.Dodatkowo, posiadacze spersonalizowanych Kart ŚKUP posiadają również możliwość zakodowania na Karcie i odczytu certyfikatu podpisu elektronicznego CC SEKAP. Aby taki podpis wgrać na Kartę ŚKUP, należy udać się do jednego z 14 centrów certyfikacji zorganizowanych w Urzędach Miast. Taka funkcjonalność dostępna jest również w Urzędzie Miasta Czeladź.


Dla obsługi mieszkańców Czeladzi, w Centrum Handlowym M1 przy ul. Będzińskiej 80 uruchomiony został Punkt Obsługi Klienta (POK), w którym załatwić można m.in. wszystkie sprawy związane z wydaniem Karty ŚKUP spersonalizowanej i niespersonalizowanej, kodowaniem uprawnień do ulg, blokowaniem, odblokowaniem lub zastrzeżeniem Karty. Możemy w nim również zakupić i zakodować bilety okresowe bądź dokonać ich zwrotu, a także złożyć reklamację lub wygenerować biling. POK czynny jest od pon.-pt. w godzinach 9.00 – 19.00 i sob. w godz. 9.00 – 15.00.


Całodobowo działają natomiast Stacjonarne Automaty Doładowania Kart ŚKUP, które na terenie Czeladzi zlokalizowane są na przystankach: Czeladź Zespół Szkół kier. Katowice, ul. Grodziecka, Czeladź Stare Miasto kier. Katowice, ul. Szpitalna, Piaski Skrzyżowanie kier. Sosnowiec, ul. Nowopogońska. W Automatach można zasilić każdą Kartę ŚKUP środkami pieniężnymi lub zakodować na niej bilet komunikacji miejskiej, a także wydać Kartę niespersonalizowaną. Warto dodać, że pozyskanie takiej Karty wiąże się z wniesieniem zwrotnej kaucji w wysokości 5 zł. Natomiast wydanie Karty spersonalizowanej w POK nie wiąże się z wniesieniem żadnej opłaty i kaucji.


Każdy kto chciałby wyrobić sobie Kartę spersonalizowaną, musi złożyć taki wniosek bezpośrednio w POK (w Czeladzi zlokalizowane w Centrum Handlowym M1) lub wypełnić formularz na Portalu Klienta pod adresem: www.kartaskup.pl.
Projekt Śląskiej Karty Usług Publicznych współfinansowany został przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 – „realna odpowiedź na realne potrzeby”.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry