do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
24 stycznia 2017
kategoria:
Aktualności
Kampania
Kampania Smog Stop

Przypominam mieszkańcom o całkowitym zakazie spalania odpadów na terenie nieruchomości w piecach domowych! Spalanie śmieci w piecach i kotłowniach domowych oraz na wolnym powietrzu jest karalne. Zgodnie z art. 191 Ustawy o Odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r. (Dz. U. z 2013 r. poz. 21 ze zmianami) za spalanie niedozwolonych materiałów grozi mandat do 500 zł lub gdy sprawa trafi do sądu, grzywna w wysokości do 5 000 zł.Rozpoczęła się kampania informacyjno-edukacyjna, mająca na celu uświadomienie mieszkańcom zagrożeń, związanych ze smogiem. Burmistrz Zbigniew Szaleniec wystosował apel, który publikujemy poniżej.

Apeluję do wszystkich mieszkańców, aby wszystkie śmieci – po wcześniejszej segregacji – wyrzucane były do odpowiednich pojemników, a odpady problematyczne dostarczane do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK), zlokalizowanego przy ul. Szyb Jana 1H w Czeladzi, gdzie odebrane zostaną bezpłatnie.

Szczególnie niebezpieczne dla zdrowia jest spalanie odpadów z tworzyw sztucznych, takich jak: butelki typu PET, worki foliowe, odpady z gumy, czy też materiałów lakierowanych i resztek mebli. W wyniku spalania tego typu odpadów emitowane są toksyczne zanieczyszczenia, mające ogromny wpływ na nasze zdrowie.

Trujące substancje powodują zwiększoną liczbę zachorowań na choroby układu oddechowego, alergie i nowotwory. Konsekwencją spalania śmieci jest odkładanie się w przewodach kominowych tak zwanej mokrej sadzy, której gromadzenie może być powodem zapalenia się instalacji, pożaru domu i zatrucia czadem.

Jednocześnie dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy właściwe postępują z odpadami i dbają o jakość powietrza w mieście, środowisko naturalne i nasze zdrowie.

Przypominam także, że wszelkie zauważone nieprawidłowości, związane ze spalaniem odpadów mogą Państwo zgłaszać do Komendy Straży Miejskiej w Czeladzi pod numerem telefonu 32 763 79 64.

BURMISTRZ MIASTA CZELADŹ

ZBIGNIEW SZALENIEC

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H