adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
UWAGA ZMIANY W OBWODACH 7 i 8: ulice wcześniej ujęte w obwodzie 7 tj. „Bratków”, „Jaśminowa”, „Mieczyków”, „Słowiańska”, „Storczyków”, „Tulipanów”, „Wrzosowa” zostały przeniesione do obwodu 8 do Szkoły Podstawowej nr 1 w Czeladzi ul. Reymonta 80, wyborcy z tych ulic w najbliższych wyborach głosują w SP Nr 1AKTUALNE INFORMACJE I OSTRZEŻENIA O JAKOŚCI POWIETRZAUWAGA: PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA STAŁE OBWODY GŁOSOWANIA ORAZ ZAKTUALIZOWANY PODZIAŁ MIASTA CZELADŹ NA OKRĘGI WYBORCZE W MIEŚCIE CZELADŹAKTUALNE INFORMACJE NA TEMAT CYBERBEZPIECZEŃSTWAГромадянин України, тут ви знайдете найважливішу інформацію (НАТИСНІТЬ ТУТ)Czeladź pomaga Ukrainie!Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
08 lutego 2018
kategoria:
Aktualności
Grafiki Katarzyny Kary w GSW "Elektrownia"
Grafiki Katarzyny Kary w GSW "Elektrownia"

Galeria Sztuki Współczesnej Elektrownia serdecznie zaprasza 15 lutego, o godz. 18.00, na wernisaż wystawy grafiki Katarzyny Kary pt. „Subiektywność”. 

Wystawa, na którą Państwa zapraszamy to przegląd grafik artystki. Większość z prezentowanych prac należy do jej dyplomowego cyklu "Subiektywność", stąd tytuł całej wystawy, ale w galerii pokazujemy także łaczące się z nim prace z cyklu "Miasto" i "Woda" oraz prace wcześniejsze. Króluje litografia barwna.

Katarzyna Kara, urodzona na Śląsku, Katowiczanka.
Skończyła studia na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Wydział Artystyczny, kierunek Grafika Warsztatowa.
Obroniła pracę magisterska w 2011 na którą składały się: główna praca dyplomowa pt.
"Subiektywność"w postaci cyklu litografi barwnych,wykonana w pracowni druku płaskiego prowadzonej przez prof. Józefa Budkę, recenzowana przez dr Dorotę Nowak; praca pisemna poświęcona komiksowi pt."Graficzna struktura porządkowa w komiksie: jej zastosowanie oraz psychofizjologiczne źródła" pod nadzorem dr Doroty Głazek; oraz aneks w pracowni książki dr hab. Bogny Otto-Wegrzyn w postaci komiksu "Alice".
Interesuje ją sztuka prymitywna, abstrakcja, murale, komiks i ilustacja, lubi rysować i malować z
obserwacji. W grafice intryguję ją przypadek, niedopowiedzenie, zabrudzenie i kolor. Jej ulubione techniki graficzne to litografia i sitodruk. Uważa, że proces druku w grafice bywa równie ważny co tworzenie matrycy. W litografii próbowała wielu technik: rysunku kredką, malunku tuszem, ossosepii, mokulito (japońska technika druku płaskiego z matryc drewnianych).

SUBIEKTYWNOŚĆ

To, co nas otacza i wydaje się należeć do obiektywnej rzeczywistości, zmienione zostaje poprzez filtr postrzegania i staje się subiektywne.
Kiedy jadę pociągiem i oglądam widoki za oknem, lub idę gdzieś miastem - tą samą trasą co dziesiątki razy - moje myśli odpływają ku swoim sprawom. Doznanie wzrokowe traci na znaczeniu sprowadzone do automatycznego rejestrowania, jest tłem dla obracanych w myślach tematów, projekcji - i przede wszystkim - wynikających z nich emocji. Echa świata psychicznego nakładają się na obraz prawdziwy. Jednocześnie tło może ingerować w subiektywną przestrzeń myśli. Powstaje subtelna, unikatowa sytuacja, choć posiada znamiona zwyczajności.
Przedstawione grafiki nie są dosłowną opowieścią o takich chwilach. Temat subiektywnego postrzegania był inspiracją dla moich dalszych poszukiwań plastycznych.
Wyjściowym materiałem dla moich grafik były różne widoki, stąd pojawiające się przedstawienia figuratywne – kawałek mostu, okno pociągu. Niektóre z nich są przetworzone tak mocno, że zamieniają się w formę na granicy znaku, subiektywnego symbolu lub abstrakcji.

 

Wystawę będzie można oglądać  do 18 marca codziennie od 9.00 do 17.00 z wyjątkiem poniedziałków.

 

Źródło: Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia"

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H

do góry