do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Sprawdź jakość powietrza w mieście. Pomiary na żywo z 5 czujników.Punkt przyjęć dzielnicowych - ul. Zwycięstwa 6 (Czeladź Piaski)Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
13 kwietnia 2018
kategoria:
Aktualności
Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 

Jak co roku, 13 kwietnia, w samo południe, czeladzianie oddali hołd ofiarom zbrodni katyńskiej. Obecni podczas uroczystości złożyli kwiaty przy pomniku poświęconym ofiarom zbrodni, znajdującym się na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowopogońskiej oraz przy Komisariacie Policji w Czeladzi.

Do zbrodni katyńskiej doszło po sowieckiej agresji na Polskę 17 września 1939 r., kiedy do niewoli w ZSRR dostało się ok. 15 tys. oficerów. Zgodnie z dekretem władz ZSRR, podpisanym przez Stalina 5 marca 1940 r., NKWD rozstrzelało wiosną tego roku ok. 22 tys. obywateli polskich, w tym 15 tys. oficerów, policjantów, funkcjonariuszy straży granicznej i służby więziennej. Zbrodnia wyszła na jaw 13 kwietnia 1943 r. Od tego czasu data ta jest symboliczną rocznicą zbrodni.

W uroczystościach udział wziął Burmistrz miasta Zbigniew Szaleniec, Zastępca Burmistrza ds. Społecznych Beata Zawiła, przedstawiciele stowarzyszeń miejskich i jednostek kultury, reprezentanci czeladzkiego Komisariatu Policji, młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 1, przedstawiciele Harcerskiego Kręgu Seniora w Czeladzi, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, delegacja Stowarzyszenia Miłośników Czeladzi, a także poczty sztandarowe: Miasta Czeladź, Harcerskiego Kręgu Seniora i Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H