do góry
adres
ul. Katowicka 45, 41-250 Czeladź
telefon
tel. 32 76 37 900
e-mail
Wejście do Urzędu Miasta, przeznaczone dla osób niepełnosprawnych i wózków dziecięcych, znajduje się od strony parku Kamionka.Straż Miejska dostępna jest całodobowo pod numerem telefonu 32 76 37 964.
Strona główna Aktualności
24 lutego 2017
kategoria:
Aktualności
Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia" zaprasza na wystawę ceramiki Marity Benke-Gajdy zatytułowaną "Ciągle w drodze"
Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia" zaprasza na wystawę ceramiki Marity Benke-Gajdy zatytułowaną "Ciągle w drodze"

Życie, codzienność, sztuka, natchnienie, podróż po zakamarkach duszy i umysłu - to niektóre z zagadnień, przybierających formę ceramicznych brył w ekspozycji "Ciągle w drodze".

Galeria Sztuki Współczesnej "Elektrownia" zaprasza na wystawę ceramiki Marity Benke-Gajdy.

Marita Benke-Gajda jest absolwentką ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz. Od 1980 r. zajmuje się ceramiką, którą cyklicznie, co pięć lat, prezentuje na wystawach indywidualnych. Aktualnie ma za sobą 85 wystaw indywidualnych i wiele wystaw zbiorowych.

Oto pogląd samej autorki na temat współczesnej sztuki i potrzeby tworzenia: Uważam, że współczesna sztuka, ta odpowiedzialna, ta która nie oczekuje tylko poklasku, poszukuje przede wszystkim odpowiedzi i próbuje rozpoznać zagadnienia metafizyczne, które człowiekowi poszukującemu potwierdzają głębię naszego świata i dają znaczenie jego sensu. To wiąże się bezpośrednio z próbą odpowiedzi na pytania dotyczące naszej egzystencji, na ile nasze indywidualne istnienie jest ważne, na ile warte jest przemyśleń, na ile ma sens pozostawianie po sobie śladów, które wiążą nas bezpośrednio z przeszłością i odpowiedzialnością za nią, za losy osobiste, najbliższych, swojego otoczenia, narodu i ojczyzny.

Wernisaż wystawy odbędzie się 2 marca 2017 r., o godzinie 18.00 w GSW Elektrownia w Czeladzi, a wystawa czynna będzie od 01.03 do 28.03.2017 r. w godzinach otwarcia Galerii,czyli od 9.00 do 17.00 codziennie z wyjątkiem poniedziałków.


Źródło: GSW Elektrownia

Klawisze Dostępności

Przejdź do menu głównego:
Alt i 0
Przejdź do treści strony:
Alt i 1
Mapa Witryny:
Alt i 2
Wersja kontrastowa:
Alt i 4
Wyszukiwarka:
prawy Alt i W

Zamiast klawisza Alt możesz użyć H